Medová masáž

Masáž medom k nám prišla z Ruska a dnes prežíva svoju renesanciu aj v západných krajinách. Takáto masáž pomáha nášmu telu detoxikovať sa, revitalizovať sa, zbaviť sa nepriaznivých účinkoch stresu a nečistého životného prostredia. Je považovaná za perlu medzi masážami.

Ide o veľmi účinnú metódu, pri ktorej za pomoci medu nanášaného na chrbát "vysávame" z hĺbky telesných tkanív staré škodliviny, usadeniny a jedy, ktoré sa v tele človeka nahromaždili v priebehu života pôsobením životného prostredia, potravy, liekov a pod. Tieto škodliviny sa v priebehu masáže vylučujú v podobe žuvačkovitej hmoty na problémových (často boľavých) miestach chrbta. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány. Výhodou masáže medom je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku.

Medová masáž má silné detoxikačné účinky a tiež obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu. Je preto vhodná pri veľkom počte civilizačných chorôb, ktoré súvisia s usadzovaním škodlivín a jedov v našom tele v dôsledku čoho sa rúca náš imunitný systém. Pretože sa telo cez lymfatický systém začína zbavovať škodlivín a odpadu a je nimi zasýtené, môže klient pociťovať po masáži mierne zhoršený stav. Tento stav je však len dočasný a je signálom toho,že nastáva očista. Postupným vyplavovaním škodlivín z tela dochádza k odznievaniu týchto príznakov. Preto je nutné po masáži prijímať veľa tekutín. Zdravý človek môže medovú masáž absolvovať preventívne 1x za mesiac, pri akútnych problémoch cielene 1x za týždeň.

Medovú detoxikačnú masáž doporučujeme pri:

problémoch s krvným obehom

artróze a reumatických ochoreniach svalov a kĺbov

žalúdočných a črevných poruchách

bolestiach hlavy, depresiách,stresu, únave a nespavosti

Comments are closed.